Dobrá dostupnost

Mamocentrum EUC Kliniky Brno se nachází v centru města v Rooseveltově ulici v příjemných, moderně zařízených a klimatizovaných prostorách. 
V blízkosti Mamo centra je možnost parkování v parkovacím domě u Janáčkova divadla

Vysoká kvalita diagnostiky

Vyšetřujeme moderním digitálním mamografem a ultrazvukovým přístrojem. Provoz a odborná úroveň pracoviště jsou pravidelně kontrolovány v rámci akreditace Ministerstvem zdravotnictví ČR. Při podezřelém nálezu provádíme intervenční bioptické zákroky k histologickému vyšetření, punkce cyst a duktografická vyšetření při patologickém výtoku z prsu.

Návaznost péče

V rámci léčby spolupracujeme s Masarykovým onkologickým ústavem.

Prevence

Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Postihne zhruba každou jedenáctou až dvanáctou ženu. Případů rakoviny prsu sice přibývá, ale úmrtnost na toto onemocnění se snižuje. Díky preventivním mamografickým a sonografickým vyšetřením stoupá počet žen, u kterých je nádor zachycen v úplných počátcích (stadium T1), kdy je šance na vyléčení téměř stoprocentní. Proto doporučujeme všem ženám, aby chodily pravidelně na vyšetření. Je vhodné navštěvovat vždy stejné pracoviště, protože porovnávání nových a starých snímků je velmi důležité.


Upozornění
Nedoporučujeme provádět vyšetření prsu před menstruací. Nejlepší doba je týden po ukončení. Při jakémkoli podezření na možné těhotenství informujte radiologického asistenta nebo lékaře.