Jak přistupujeme k péči o pacienty

  • Osobní přístup a maximální informovanost pacienta
  • Individuální péče a partnerský přístup k pacientovi jsou pro nás samozřejmostí.
  • Kýla pro nás není banalita
  • Diagnózu nepodceňujeme, vyhýbáme se rutinní praxi.
  • Nabízíme moderní postupy řešení kýly
  • Pacientovi nabízíme kompletní portfolio moderní operace kýly.
  • Důraz na definitivní řešení a rychlou rekonvalescenci
  • Moderní postupy zajišťují rychlé hojení a nejnižší riziko toho, že se problém vrátí.

Operace kýly bývá často považována za jednoduchou a rutinní záležitost, což je přístup, se kterým se v EUC KLINICE Kladno rozhodně neztotožňujeme a každé kýle věnujeme maximální pozornost. Jedná se totiž o zdravotní problém, který může znamenat spoustu komplikací.

V poradně na základě vyšetření upřesníme diagnózu a na základě konkrétního zdravotního stavu pacienta doporučíme řešení, což bývá většinou operace. Na typu operace (laparoskopicky, klasicky) se domlouváme s pacientem a snažíme se vždy navrhovat takovou léčbu, která co nejlépe odpovídá konkrétnímu pacientovi. Mimořádně pečlivě se věnujeme kýlám, které již operovány byly a je nutné je reoperovat.

Existují totiž různé postupy, a specialista v poradně na základě posouzení toho, o jakou kýlu se jedná, kde se vyskytuje, jaká další onemocnění pacient má a jaké možnosti řešení z toho vyplynou, volí nejšetrnější, zároveň však nejspolehlivější metodu.

Po operativním zákroku, který se provádí na našem lůžkovém chirurgickém oddělení, zajišťujeme v rámci kýlní poradny také následnou péči.

Možnosti řešení kýly

Kýla je stav, při kterém se dostává část orgánu z dutiny břišní otvorem v břišní stěně do podkoží. Řešením kýly je tedy vždy tento otvor uzavřít. Operace kýly tak, jak je často rutinně prováděna, znamená, že se branka zašije, čímž ovšem vzniká napětí v okolních tkáních. Právě napětí je pak rizikovým faktorem vzhledem k tomu, že kýly jsou ponejvíce v břiše čili v oblasti těla, která je vlastně pořád v pohybu. Až ve 30 procentech případů vzniká proto recidiva (kýla se opakuje).

Moderní řešení v případě kýly představuje beznapěťová plastika – v největším procentu případů jde o chirurgický zákrok s využitím nějaké síťky, v některých případech provádíme výkon laparoskopicky. Díky beznapěťové plastice se nezvýší napětí v oblasti kýlní branky, čehož se bez implantované síťky nedá dosáhnout. Laicky řečeno, funguje síťka jako záplata. Síťka je vlastně jakýmsi vodítkem pro to, aby břišní stěna, která v místě branky chybí, dorostla. Síťka navíc rychle stimuluje nárůst vazivových struktur tak, aby se břicho zpevnilo svou vlastní fyziologickou tkání.

Na našem pracovišti provádíme všechny typy operace kýly, výkony jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Rozhovor MUDr. Tomáše Bureše na toto téma odvysílala TV Nova v pořadu Snídaně s Novou 16.11.2016:

Novinkou na našem trhu je kýlní síťka PHYSIOMESH OPEN, díky níž jsme počátkem prosince 2016 mohli úspěšně operovat i velmi komplikovanou kýlu.