Tiskové centrum

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás.  

Kontakt pro média: 
Dita Fuchsová
e-mail: media@euc.cz

Spalničky – jste vůči nim imunní? To zjistí laboratoř.

Náhledová fotografie

21.5.2018 V posledních letech se v České republice opakovaně setkáváme s onemocněním spalničkami, které se nám v minulosti díky očkování vakcínou podařilo téměř vymýtit. Šíření onemocnění napomáhá odmítání očkování části naší populace. Navíc u řady lidí očkovaných v dětství došlo po více než 20 letech k vymizení ochranných protilátek. Zda je každý z nás proti onemocnění chráněn, lze zjistit rychlým laboratorním vyšetřením protilátek proti spalničkám třídy IgG z krve.

Celý článek

Víte na jaké preventivní prohlídky máte nárok?

Náhledová fotografie

15.5.2018 Odpovědi na otázky spojené se spádovostí a s preventivními prohlídkami se dočtete v poradně, která byla připravena ve spolupráci s MUDr. Janou Vyskočilovou, hlavní lékařkou EUC Kliniky Plzeň a MUDr. Lucií Bejstovou, dětskou lékařkou EUC Kliniky Plzeň.

Celý článek

Eliminujte letní hrozby pro svou pokožku

Náhledová fotografie

20.4.2018 V letních měsících je naše pokožka vystavena různým nebezpečím. Některá jsou snadno řešitelná, jiná jsou závažná. Většině těchto potíží můžeme zabránit, pokud se budeme správně chránit.

Celý článek

Sestřičky z EUC Kliniky Plzeň v soutěži Sestra sympatie

16.11.2017 Byl zahájen 8. ročník soutěže Sestra sympatie a opět se účastní sestřičky našich zdravotnických zařízení. EUC Kliniku Plzeň reprezentují sestřičky z Andrea Veitová a Radka Anja Larsson.

Celý článek

Oznámení

19.10.2017 - v pátek 27.10.2017 od 12.00 hodin do 18:00 hodin nepůjde na Denisově nábřeží el. proud.

Celý článek

Dvě děti v našem baby boxu

23.7.2017 Do babyboxu v naší EUC Klinice v Plzni přinesli v neděli 23. července postupně 2 děti. Babybox je zde od roku 2011. První kluk Norbert byl ještě za předchozích majitelů kliniky, pak přišly 2 holčičky Ilonka a Martinka v roce 2014 a dnes dva kluci Pavel a Luděk. Oba byli okamžitě převezeni do FN v Plzni.

Celý článek

Moje cesta k léčbě spánkové apnoe

Náhledová fotografie

5.5.2016 EUC Klinika Plzeň nedávno otevřela pod vedením MUDr. Jany Vyskočilové svoji vlastní spánkovou laboratoř. Nejčastější diagnózou, která se v rámci pracoviště řeší, je tzv. syndrom spánkové apnoe. Přečtěte si, jak se přední česká specialistka na spánkovou medicínu dostala ke svému oboru i k problematice spánkové apnoe a jak probíhá péče o pacienty s touto diagnózou v naší nové spánkové laboratoři EUC.

Celý článek

Nedělím nemoci na klasické a psychosomatické

5.5.2016 Rozhovor s MUDr. Barborou Pěnkavovou Přední český psychosomatik MUDr. Chvála často poukazuje na to, že zatímco v Německu mají více než šedesát profesorů psychosomatiky, u nás v České republice je tento obor zatím na okraji zájmu lékařů i pojišťoven. Pacienti mají ale jiný názor. O psychosomatiku stojí a v reakci na jejich požadavky si psychosomatický přístup začíná v ČR nacházet své místo alespoň v soukromém zdravotnictví za přímé platby. Mezi první psychosomaticky orientované lékaře v EUC patří MUDr. Barbora Pěnkavová z EUC KLINIKY Denisovo nábřeží v Plzni. Nedávno si vedle praxe praktického lékaře otevřela i psychosomatickou ambulanci. Přečtěte si rozhovor, ve kterém se podělila o své zkušenosti.

Celý článek

Newsletter

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.
Budeme Vám posílat novinky z oboru zdraví.

Souhlasím s
podmínkami

Svou registrací/přihlášením k odběru newsletteru poskytuji společnosti EUC a.s., Na Pankráci 1690/125,
140 00 Praha 4, IČ: 26730413, skup. DIČ: CZ699002423
, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu, za účelem zařazení do databáze k marketingovým účelům, tj. zejména nabízení výrobků, služeb a za účelem zasílání obchodních sdělení a novinek prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační povinnosti.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé.

Souhlas může být kdykoli odvolán písemnou formou na adresu společnosti nebo využitím funkce zrušení registrace/odhlášení v newsletteru.

Společnost prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.