EUC Dermacentrum s.r.o. je nestátní zdravotnické zařízení ambulantního typu. Zabývá se především léčbou onemocnění, u nichž je indikována fotoléčba a balneofototerapie. Využívá se u lupénky, některých ekzémů, lichen ruber, pruritus (svědění kůže), vitiliga a dalších typů kožních onemocnění. Procedury prováděné v našem zařízení jsou srovnatelné s lázeňskými procedurami a jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Dermacentrum je umístěno v 2. mezipatře budovy B EUC Kliniky Ústí nad Labem s.r.o.(bývalý Doctus)

Zdravotnické zařízení disponuje dvěma lékaři, specialisty v oboru dermatovenerologie. Na oddělení se vám budou věnovat dvě vyškolené zdravotní sestry.

K dispozici jsou uzavřené terapeutické místnosti, kde pacient využívá vířivou koupel s mořskou solí s následnou fotoléčbou.

Složení solí je analogické se složením solí z Mrtvého moře.

Fototerapie je moderní využití účinků světla k léčbě kožních chorob. Z několika druhů fotoléčby je v současné době nejvíce využíváno úzkospektré ultrafialové (UVB) záření 311 nm. Přístroje jsou celotělové i lokální.

Fototerapie

  • Fototerapie je moderní dermatologická léčba, která se provádí prostřednictvím vybraného spektra neionizujícího záření, a to jak lokálně, tak po celém těle.
  • Fototerapie urychluje hojení kožních onemocnění, redukuje zvýšenou tvorbu kožních buněk, výrazně tlumí zánět a svědění, má velmi příznivý vliv na psychiku. Používá se současně s lokální léčbou, kterou je následně možné postupně omezit až vysadit. Zabraňuje opakovanému vzniku nemoci a významně oddaluje recidivu (opakované zhoršení onemocnění).
  • Uplatňuje se obzvláště při léčení kožních chorob, jako je psoriáza, atopický ekzém, akné, seborhoická dermatitida. Má dobrý efekt také při terapii některých fotodermatóz a jako prevence sluneční alergie. Je vhodná rovněž pro pacienty s onemocněním lichen, s hyperkeratotickými ekzémy, alopecií a vitiligem.

UVB záření redukuje zvýšenou tvorbu kožních buněk, tlumí zánět a svědění, ovlivňuje aktivaci pigmentových buněk. Správně vedená fotoléčba může významně ovlivnit průběh a rozsah onemocnění a zabránit opakovanému zhoršování choroby. Má také příznivý vliv na psychiku.