Ústeckou kliniku nám v krátkém rozhovoru představí její ředitel MUDr. Jiří Madar.

Mohl byste na úvod krátce Ústeckou polikliniku představit?

Ústecká poliklinika patří mezi největší soukromá ambulantní zařízení v Ústeckém kraji. Pacientům poskytujeme zdravotní péči prakticky ve všech ambulantních oborech včetně rehabilitace a psychologie. Ročně ošetříme přes 80 tisíc pacientů. Na velice dobré úrovni je také naše diagnostické zázemí. Máme laboratoř, moderně vybavené oddělení radiologie s plnou digitalizací a mamografickým screeningem, který je největší v republice. V objektu polikliniky je umístěna naše vlastní lékárna. Máme také samostatné Oddělení pracovního lékařství, které poskytuje služby většině firem z města a okolí. Jako jediné zdravotnické zařízení v Ústeckém kraji poskytujeme ambulantní infuzní léčbu na 23 lůžkách, kde aplikujeme zhruba 130 infuzí denně, včetně podávání vysokodávkového vitamínu C.

 

Jakými změnami v posledních letech poliklinika prošla? Co všechno se vám povedlo?

V první řadě postupně rekonstruujeme obě budovy polikliniky do moderního designu a inovujeme i přístrojové vybavení. Rozšiřujeme a modernizujeme rentgenové pracoviště, hodně se přitom soustředíme na mamografické centrum, které bylo nedávno vybaveno nejmodernější generací screeningové techniky. V roce 2011 jsme doplnili velkou přístrojovou techniku o CT, na kterém provádíme veškerá vyšetření včetně virtuální kolonoskopie a obstřiků vyhřezlých obratlů pod CT (PRT). V posledních dvou letech se nám také podařilo získat několik nových kvalitních a vzdělaných lékařů, to se týká hlavně psychiatrie, chirurgie, revmatologie, ORL a dermatologie. V rámci zlepšování přístupu k pacientům jsme zavedli ankety spokojenosti pacientů a možnost on-line objednávání k jednotlivým lékařům na přesný čas. Zavedli jsme vlastní newsletter, spravujeme facebookové stránky Ústecké polikliniky a zlepšili jsme vyhledávání ve webových prohlížečích. Pro školy, školky a širokou veřejnost byl zajímavě připraven projekt hygieny rukou, který se setkal s velkým ohlasem. Zahájili jsme také spolupráci s Vyšší odbornou školou zdravotnickou a UJEP.

 

A jaké jsou plány do budoucna?

Hlavní prioritou je vybudování oddělení jednodenní operační péče v oborech urologie, chirurgie, ORL a ortopedie. Tímto krokem bychom nabídli klientům operační léčbu bez nutnosti hospitalizace v nemocnici a navíc zajištěnou kvalitními lékaři. Velkým problémem je špatné parkování v okolí polikliniky, proto chceme vybudovat parkovací dům. Dalším krokem ke zkvalitnění služeb by měl být nákup nukleární magnetické rezonance, která by doplnila vyšetření prevence léčby rakoviny prsu a sloužila by zároveň k vyšetření kloubů, páteře a břicha. Chceme také nadále vylepšovat prostředí polikliniky, sjednotit oblečení personálu, vybudovat centrální recepci v přízemí polikliniky a rozšiřovat moderní internetové metody objednávání na vyšetření a elektronickou komunikaci s pacienty. Doufám, že se vše podaří zrealizovat a pacienti lepší péči ocení.