Newsletter - ČERVEN 2016
View this email in your browser
Dnes vám přinášíme druhé číslo našeho newsletteru v roce 2016.

REBRANDING – změna obchodního názvu

Dovolujeme si Vás informovat, že ke dni 1. června 2016 došlo ke změně obchodního názvu společnosti ÚSTECKÁ POLIKLINIKA, s.r.o. K tomuto datu byl změněn zápis v obchodním rejstříku.
 
Nově se naše společnost jmenuje EUC Klinika Ústí nad Labem s.r.o.

V souvislosti se změnou názvu společnosti došlo rovněž ke změně názvu provozovny lékárny v objektu naší polikliniky. Provozovna LÉKÁRNA EUROCLINICUM mění název na EUC Lékárna.
 
Proč EUC?
EUC - EVERYBODY UNDER CARE
Od roku 2016 se společnost EUC (dříve Euroclinicum) a.s. stává čitelnější – zjednodušila název na EUC a konsolidovala své aktivity. Důvodem je zesílení skupiny za posledních pět let, kdy se v EUC (dříve Euroclinicum) spojilo více než 20 zdravotnických firem a hrozila ztráta přehlednosti aktivit. Společnost chce být čitelná pro pacienty, zaměstnance i partnery.
 
Zjednodušení proběhlo ve 3 krocích:
1. Vystřihli jsme některá písmena z názvu EUC (dříve Euroclinicum) a ponechali pouze "EUC", ve kterých je zakódováno naše poslání.
2. Ozdobili jsme podobu původního loga – přimíchali jsme do něj písmeno "U" a prozářili jej jasnou purpurovou, graficky řečeno magentovou, barvou.
3. Zprůhlednili jsme strukturu našich aktivit, rozdělili jsme dceřiné společnosti do několika sektorů (EUC Kliniky, EUC Nemocnice, EUC Premium, EUC Lékárny a EUC Laboratoře).
 
A jaké poslání je zakódováno v našem novém názvu "EUC"?
Je tam ve zkratce ukryto jak latinské slovo "ELUCIDATE", což znamená vysvětlit, objasnit, ale i volný překlad našeho sloganu "V naší péči" Everybody Under Care. Tedy odlišný přístup EUC lékařů a sester k pacientům. Prostě pacientům nejen poskytneme naši odbornou péči, ale také jim ji vysvětlíme.
Infuzní centrum v novém kabátě  

Dne 6. 6. 2016 zahájilo provoz nové Infuzní centrum EUC Kliniky Ústí nad Labem. Infuzní centrum najdete nyní v 1. patře budovy B (bývalý Doctus).

Ambulantní systém infuzní terapie má v ústecké poliklinice dlouholetou tradici. Kromě standardních léčebných roztoků zajišťuje také preventivní programy pro podporu zdraví a kondice, kdy za účelem prevence onemocnění kardiovaskulárního, nervového, imunitního systému, nebo před sportovním výkonem a při zvýšené pracovní zátěži klienti využívají aplikace vitamínů a minerálních látek. Zabývá se rovněž aplikací vysokodávkovaného vitamínu C například v rámci probíhající onkologické léčby, kdy podporuje nejen protinádorovou imunitu, ale můžete jej také využít při únavě či skleslé náladě a jako prevenci před virovým onemocněním, obzvláště v jarních a podzimních měsících.

Nové pracoviště EUC Kliniky v Ústí nad Labem disponuje 19 polohovacími infuzními křesly a 4 polohovacími lůžky, určenými pro kontinuální infuzní terapii. Je navrženo v moderních trendech, které splňují profesionální a hygienické požadavky na současnou parenterální terapii a zároveň poskytuje pohodlí s pocitem příjemné mimonemocniční atmosféry – pod odborným dohledem erudovaného personálu. Pacient zejména ocení, že infuzní léčba probíhá bez potřeby hospitalizace, v příjemném prostředí a s možností objednat se na konkrétní čas, což přináší vysoký komfort pro osobní i pracovní harmonogram klienta.

Současné infuzní centrum je schopno ošetřit až 150 klientů denně v běžné provozní době. Při zvýšeném zájmu je nitrožilní terapii možno poskytnout i v prodloužené pracovní době – v odpoledních hodinách.

Infuzní terapie je vázána na doporučení lékaře. Klienti s indikací infuzní léčby a lidé, kteří se domnívají, že by pro ně byla vhodná infuzní léčba či preventivní kúra vysokodávkovaného vitaminu C, mohou kontaktovat Infuzní centrum telefonicky či e-mailem, kdy si předem domluví přesný termín terapie. Infuzní centrum - EUC Klinika Ústí nad Labem s.r.o. - se těší na Vaši návštěvu.
Infuzní centrum - EUC Klinika Ústí nad Labem, příjemné prostředí
 
Kontakty:
Telefon – 477 102 132
Email – infuze.ustinadlabem@eucklinika.cz
MUDr. Martin Klíma  

Novou posilou našeho týmu ambulantních specialistů je od května MUDr. Martin Klíma. V oboru urologie, ve kterém je atestovaným specialistou, se zabývá problematikou urolitiázy, tedy konkrementů – kamenů močových cest. Má přes šest let praxe na Urologické klinice v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, kde pět let vedl litiatickou poradnu. Litiatickou poradnu nyní zakládá ve spolupráci s EUC Klinikou Ústí nad Labem. Poradna bude sloužit k diagnostice příčin vzniku konkrementů, vedení medikamentózní terapie a sledování nemocných s metabolickými poruchami, které vznik konkrementů zapříčiňují. Rád by získal další možnost pomoci stále se rozšiřujícímu počtu pacientů, kteří nějakou formou konkrementů v močových cestách trpí, a nabídl jim řešení „ušité na míru“ jejich problému, které jim bude vyhovovat.

Litiatickou poradnu najdete na oddělení Urologie, objednání je možné telefonicky na telefonním čísle 477 102 172.


MUDr. Martin Klíma
Soutěž 2016 - pro zaměstnance  

Připomínáme blížící se uzávěrku soutěže TÉMA SPOLEČNÉ OSLAVY VÁNOC 2016Do 30. 6. 2016 očekáváme od jednotlivých týmů navržená témata letošního Vánočního večírku. Vítěze soutěže odměníme! Témata posílejte na sekretariát na e-mailovou adresu ustinadlabem@eucklinika.cz, do předmětu emailu napište „SOUTĚŽ“.
 
Těšíme se na Vaše nápady!
Ohlédnutí za Dnem dětí  

V sobotu 4. června 2016 jsme již podruhé pořádali pro všechny zaměstnance, jejich děti a rodinné příslušníky oslavu Dne dětí. Akce se konala v Cyklokempu Loděnice v Brné. Příjemného sobotního odpoledne se zúčastnil oproti prvnímu ročníku dvojnásobný počet zaměstnanců se svými rodinami. Děti si užily slunečného dne na skákacím hradě, houpačkách a v bazénu. V podvečer hledaly (a našly!) zakopaný pirátský poklad plný sladkostí. Jako správní piráti se pak vydaly s rodiči a prarodiči na plavbu škunerem Marie po pobřežních vodách.
 
Těšíme se na společnou oslavu v příštím roce!
Noví praktičtí lékaři  

1. července 2016 přivítáme v řadách praktických lékařů
EUC Kliniky Ústí nad Labem s.r.o. (ÚSTECKÁ POLIKLINIKA)
dva nové zkušené a perspektivní lékaře s praxí v interním a infekčním lékařství
 
Již dnes se můžete registrovat osobně
v ordinaci MUDr. Otto Hamrlíka
sestra Alexandra Havlíčková
(budova A, 2. patro)
 
Pondělí          12:30 – 14:00
Úterý             14:00 – 15:00
Čtvrtek           12:30 – 14:00
 
Termín registrace je možné dohodnout také telefonicky
na telefonním čísle 477 102 144 ve výše uvedenou dobu.
 
 


Pro zasílání newsletteru elektronickou poštou pošlete, prosím, prázdný e-mail na adresu newsletter.ustinadlabem@eucklinika.cz.
Facebook
Facebook
Website
Website

EUC Klinika Ústí nad Labem s.r.o. © 2016, All rights reserved.
Odesílatel: newsletter.ustinadlabem@eucklinika.cz

EUC Klinika Ústí nad Labem s.r.o.
Masarykova 2000/92
Ústí nad Labem, 400 01